Zdrowie

W jaki sposób zapobiec chorobom oraz infekcjom lub też z nimi walczyć naturalnymi metodami?

Choroby sezonowe bodajże w najwyższym stopniu doskwierają wszystkim. Na pewno okres jesienno-zimowy daje o sobie znać, kiedy dostrzegamy pierwsze objawy. Katar, ból głowy, gardła, gorączka to banalne symptomy przeziębienia, ale oraz grypy, których nie znosimy, szczególnie jesienią. Jest kilka przetestowanych sposobów na to, żeby ustrzec się tych niedogodności. Przede wszystkim trafna dieta bogata w warzywa i owoce, w których znajdują się naturalne kompozycje i witaminy. Nie należy także celowo wspominać o tym, że należy się stosownie ubierać do każdej sytuacji, nawet, jeśli za oknem słońce, należałoby wziąć pod szczególną uwagę, że październikowe, listopadowe czy nawet grudniowe słońce bywa zdradliwe.

Jeżeli nie da rady zażywać witaminy w naturalnej postaci wolno uzupełniać niedobory wyjątkowymi środkami dostępnymi w każdej aptece bez recepty. Szczepienia w pewnych momentach też są wybitnie poprawnym sposobem na zapobieganie chorobie, jaka potrafi wykluczycie z życia kilka dni, spędzonych na niezbyt przyjemnych chwilach w łóżku z zatkanym nosem, bólem i gorączką.

Przydatne są witaminy, lecz oraz inne pomoce, jak olejek z konopi indyjskich. Witaminy są nam niebezużyteczne do życia, niemniej jednak nie potrafimy ich sami wytwarzać. Organizm musi je otrzymywać wraz z pożywieniem, inaczej od tego co jemy zależeć będzie nasze zdrowie i życie. Wyjątkami są witamina D, która wytwarza się w należącej do nas skórze pod wpływem słońca, oraz witamina K, jaka powstaje dzięki bakteriom żyjącym w naszych jelitach. Z beta-karotenu nasz organizm umie zdobyć witaminę A, lecz nieodzowne jest spożywanie warzyw i owoców o zabarwieniu czerwonym, żółtym, pomarańczowym, inaczej tych zawierających beta-karoten. Witaminy są wymagane do współpracy z enzymami, od których zależą nasze misje życiowe.

Jak widzimy, bez witamin nie da się żyć, musimy o tym nie zapominać komponując jakąkolwiek dietę. Każdy z nas ma inne zapotrzebowanie na witaminy, a ilość zależy od naszego sposobu życia, pracy, wieku, płci. Nieraz mamy apetyt na coś bliżej ogólnikowego – to sygnał od organizmu, że mu jakiegokolwiek składnika, witamin, brakuje.