Zdrowie

Profil chorych, jacy zgłaszają się do ortopedów w ośrodku Sports Medic

Historia medyczna pacjentów, którzy kierują się do specjalistów w placówce Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy i ortopedzi mają w takiej placówce kontakt. Każdy przypadek lekarski jest inny, nawet w zakresie jednej specjalizacji, dlatego też lekarze do każdego pacjenta ukierunkowani są indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje najczęściej chorych, którzy: przeszli przez uraz narządu ruchu, będą skarżyć się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból przy chodzeniu, mają kłopoty z ruchomością kończyn i stawów, zamierzają diagnozować swoje dziecko pod kątem wad postawy, zmagają się z osteoporozą lub reumatyzmem, a także mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy kosztorys świadczeń razem z informacjami do zarejestrowania umieszczone są na witrynie internetowej placówki. Przyjęte są zarówno dzieci, dorośli, jak i seniorzy. Do poradni kierują się osoby z dysfunkcjami ruchu, nabytymi albo wrodzonymi. Bardzo często do ośrodka kierują się pacjenci ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa lub dużych stawów.

Mają oni zwykle tego typu symptomy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowład kończyn. Kiedy to tylko umożliwione, zrealizowane jest leczenie zachowawcze. O ile natomiast pojawia się potrzeba zabiegu operacyjnego, to też jest wykonywany we wskazanej placówce. Zastosowane mogą być techniki inwazyjne, jak i mało inwazyjne. Ortopedzi są świadomi, jak znaczące jest kompleksowe podejście do pacjenta. Kiedy będzie to niezbędne, skierują chorego na wizytę do lekarzy z pozostałych dziedzin.

Doświadczeni specjaliści podnoszą systematycznie kwalifikacje i nie jest dla nich trudne zajmowanie się trudnymi przypadkami. W Sports Medic realizowane są operacje dotyczące traumatologii. Inne elementy oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w obrębie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, badanie ultrasonograficzne narządu ruchu, kompletna diagnostyka bądź wdrażanie spersonalizowanego procesu usprawnienia układu ruchu.