Uroda

Makijaż na stałe – jakim sposobem to właściwie działa?

Będzie to perfekcyjne wyjście dla zapracowanych kobiet, jakie nie mają po prostu czasu na wykonywanie makijażu, a pragną pozostać niezmiennie piękne oraz zachować świeży wygląd. Najpierw należy wspólnie z klientką uzgodnić w głównej mierze kolor kresek, jakie pozostaną narysowane, wszystko powinno pozostać dostosowane do aparycji. Kolejnym działaniem jest ustalenie kształtu naszkicowanych kresek, i tu wypada wziąć pod szczególną uwagę owal twarzy, jak i naturalne linie, w przypadku makijażu permanentnego, będą to linie brwi, bądź kontur ust.

W wypadku rysowania brwi, stosowanymi odcieniami będą najczęściej czarny albo brązowy, zaś w przypadku ust każda by oryginalny kolor był zbliżony do tego naturalnego – makijaż permanentny oczu warszawa. Czas wykonywania takiego zabiegu trwa zazwyczaj od jednej godziny do trzech, co jest zależne bezsprzecznie od tego, ile szczegółów twarzy pragnie się poddać zabiegowi zrealizowania makijażu permanentnego.

Przed wykonaniem trzeba naturalnie oczyścić skórę. Kiedy już klientka wybierze kształt kresek, jakie mają pozostać wykonane, linergistka nakreśla je w pierwszej kolejności sztampową kredka, po pewnym czasie zaś przystępuje do zabiegu wykonania makijażu permanentnego. Tu pigment zostaje wprowadzony do warstwy naskórka za pomocą szczególnego urządzenia. Po zrealizowanym zabiegu kosmetyczka poddaje skórę, na której był wykonywany zabieg, powtórnej dezynfekcji i nakłada krem, który ma atrybuty łagodzące dla podrażnionej cery. Mogą się wytworzyć nieduże strupki, jakie same odpadną i pod żadnym pozorem nie można ich oskrobywać. Po paru dniach zaczerwienia i podrażnienie, jak i strupki, znikną. Będzie można już wtenczas podziwiać efekty wykonania makijażu permanentnego.